czwartek, 18 lipca 2013

Lectio Divina z ks. Adamem Prozorowskim

"Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa".
Ale czy samo czytanie Pisma Świętego wystarczy? A może trzeba czegoś więcej?
Jak wejść w tekst i uczynić go modlitwą?
Co Biblia dziś mi mówi?
Czy można się zatrzymać tylko na przeczytaniu komentarza?
A co z życiem Słowem?Tu trzeba kogoś mądrego, aby wyjaśnił nam, w jaki sposób uczynić z Biblii Księgę Życia, a nie tekst "ledwo żywy"...DSC07759.JPGW naszej Parafii gościł ks. Adam Prozorowski - jak przedstawił go Książ Proboszcz - "Miłośnik Biblii"… Ksiądz proboszcz przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, podczas której homilie wygłosił nasz zacny Gość. Po Mszy odbyło się również spotkanie na temat Biblii.homilia.jpg
Ks. Adam przypomniał , że homilia jest próbą zrozumienia SłowaNie wystarczy bowiem samo „rozumowe” podejście do tekstu Pisma Świętego. Mam poznać Jezusa, czyli nawiązać z Nim głęboką i świadomą relację, a nie tylko dowiedzieć się wszystkiego na Jego temat. Podobnie jest i ze Słowem Boga. Ma stać się Ono częścią mojego życia, drogowskazem, czymś bliskim, a nie tylko „gimnastyką rozumu”. Mogę wiedzieć wszystko o Biblii, a nadal pozostawać daleko od Boga. Lectio Divina zbliża mnie do wejścia w tajemnicę Słowa Bożego, jest zaproszeniem, aby uczynić miejsce w sercu dla Boga i Jego Dobrej Nowiny.

DSC07767.JPG
Po Mszy Świętej odbyła się konferencja o sposobie czytania Biblii,
 jakim jest Lectio Divina.


DSC07782.JPG
zasłuchani


DSC07790.JPGDSC07785.JPG
Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi i ks. Adamowi za czas spędzony z nami
na rozważaniu Słowa Bożego.Zachęceni słowami ks. Adama, ale i przede wszystkim świadectwem jego osoby i zapatrzeni w rozmiłowanie do Biblii, sami chcemy czytać i rozważać Słowo Boże.  Na naszej stronie internetowej będą się zatem ukazywały rozważania wprowadzające do Lectio Divina. Małymi krokami każdy z nas może się zbliżyć do Księgi Życia i zakochać się w Bogu, który w niej opowiada nam o Sobie i miłości do nas.


DSC07789.JPG
Grupa zakochanych w Bogu i Jego Słowie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza